Acele et! İş fırsatı sunan, üniversite sertifikalı eğitimlere indirimli kaydol!

İnsanların hayatlarına dokunmak, pozitif katkı sağlamak ister misiniz? İyi de nasıl? Şimdi detaylarıyla açıklayacağım. Bilindiği gibi Koçluk hassas bir meslektir. Bu hassaslık onu zorlu kılar. Çünkü Koçluk desteği alan kişinin hayatını etkiler. Bu hassasiyetin farkında olan Boğaziçi Enstitüsünün uzman eğitmeniyle hazırlamış olduğu Koçluk Eğitimİ, güncel uygulamaları ve yeni bilgileri içermektedir. Bu kapsamlı Koçluk eğitimimizle geleceğinize yatırım yapmak istiyorsanız şimdi harekete geçin ve eğitimimize katılın!

Bu eğitimle;

 • Koçluk mesleğini en ince ayrıntılarıyla öğreneceksiniz.
 • Kendi hayatınızdan başlayarak başkalarının hayatına pozitif katkılarda bulunacaksınız.
 • Vaka çalışmaları inceleyeceksiniz.
 • Bunlar için ihtiyacınız olan tüm materyale ulaşacaksınız.
 • Gelecek hayallerinizi gerçekleştiriyoruz...

 

Yaşam Koçluğu Bir Meslek Midir?

Yaşam Koçluğu devlet tarafından "meslek" olarak kabul edildi! Yaşam Koçluğu, 26 Haziran 2013 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Koçluğun Uluslararası Meslek Standartları" ile Türkiye'de "meslek" dalları arasında yerini aldı.

 

Yaşam Koçluğu Kursuna Nasıl Kaydolurum?

1 - İndirimli kurs fiyatının altında ki HEMEN KAYDOL butonuna tıklayarak eğitimi sepetinize eklersiniz.

2 - Sertifika adres sayfasına ulaştığınızda Enstitü öğrenci kaydınızı ve sertifikayı talep ettiğiniz adresi oluşturursunuz.

3 - İşlemi onayladığınızda başvurunuz alınır. Ödemeniz sonrası eğitime hemen başlarsınız.

 

Eğitim Başlama Tarihi

Eğitime aynı gün başlarsınız. Enstitü öğrenci işleri, kurs ödemenizden sonra öğrenciliğinizi onaylamaktadır. Enstitü Uzem sistemindeki eğitime aynı gün zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz. Eğitim bitiminde başarınızı kanıtlamak için onaylı sertifikanız adresinize gönderilir. Sertifikanız tüm devlet kurumlarında geçerlidir ve başvurularda kullanabilirsiniz. Sertifikanızın adresinize ulaşma süresi ise ortalama 7 gündür. Enstitü öğrenci işlerine gelerek sertifikanızı elden de alabilirsiniz.

 

Eğitimi Ne Zaman Bitirebilirim?

Eğitim içerikleri videolar ve PDF'lerden oluşmaktadır. Eğitimin bitirilme süresi eğitime ayıracağınız zaman ve bireysel öğrenme hızınıza göre değişkenlik göstermektedir. Akademisyen ve uzmanların oluşturduğu bu kursta eğitimin bitirilme süresini öğrencimiz kendi belirlemektedir.

 

Belgemi Avrupa'da Kullanmak İstiyorum

Eğitimler, üniversite akademisyenleri ve alanında uzman hocalar tarafından verilmektedir. Enstitü eğitimleri uluslararası onaylıdır. Mezuniyet belgelerinizi (sertifika-transkript-Cardcert Europass onayı) tüm Avrupa'da kullanabilirsiniz.

Mezun olan öğrencilerimiz belgelerini İngilizce veya Almanca olarak talep edebilir.

 

Yaşam Koçluğu Eğitimi Sonunda Kaç Sertifika Alıyorum?

Eğitim sonunda üç farklı sertifikaya sahip oluyorsunuz. Eğitim sonunda adınıza özel tasarlanan ıslak imzalı ve onaylı sertifikanız T.C kimlik numarası entegrelidir ve sorgulanabilir niteliktedir.

1-) Boğaziçi Enstitüsü Koçluk Eğitimi: Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası

2-) Üniversite onaylı Koçluk Eğitimi: Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası

3-) Uluslararası akredite olan İngilizce Koçluk Eğitimi: Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifikası alacaksınız.

 

Yaşam Koçluğu Uzaktan Eğitim Süreci

Koçluk; istenen performansa ulaşmak için, koç (coach) ve danışan (coachee) arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisidir. Kişilerin var olan potansiyelini ortaya çıkararak, ulaşılabilir hedeflere ve olasılıklara odaklanan bir öğrenme ve gelişim sürecidir. Süreç boyunca danışan, kendisini daha iyi tanır, potansiyelini keşfeder ve hatalarından ders alarak yetkinliklerini geliştirir. Yaşam koçu olmak için bu sertifika programından yararlanabilirsiniz. Koçluk eğitimi koçluk sertifikası programı ile size en iyi şekilde verilmektedir. Koçluk eğitimleri Boğaziçi Enstitüsü’nde size en uygun şekilde düzenlenmektedir. Profesyonel yaşam koçu olmak için ilk adımı koçluk eğitimi alarak atabilirsiniz. Koçluk eğitimi uzaktan eğitim şeklinde verildiği için koçluk eğitimi İstanbul ve çevresinde veriliyor gibi düşünmenize gerek yok. İnternet olan her yerden koçluk eğitimi sürecine ve koçluk eğitimi sertifika programı sürecine dahil olabilirsiniz.

 • Online koçluk eğitimi programı, uzaktan eğitim (interaktif) formatında hazırlanmıştır. Eğitimler bireysel öğrenme hızına göre tasarlanmıştır. Eğitimin ortalama bitirilme süresi 10-15 gündür. Eğitime dilediğiniz zaman başlayabilir ve istediğiniz hızda bitirebilirsiniz. Sertifikanız eğitime başladıktan bir hafta sonra kargoya verilmektedir.
 • Yaşam koçluğu eğitimi sürecine katılım için sınırlama yoktur. İstediğiniz zamanda ve yerde, internete bağlı olduğunuz tüm cihazlardan eğitim alabilirsiniz.
 • Sertifika sınavı Enstitü web sitesi üzerinden yapılır, sınava katılmak için belirli bir gün sınırlaması bulunmamaktadır. Eğitimi biten katılımcılarımız hazır olan sınav sistemine kendilerini hazır hissettiklerinde giriş yaparlar.
 • Sınavda başarılı olan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacaktır.
 • Yaşam koçu kursu içeriği bu sebeple önemlidir.
 • Online koçluk eğitimi sonunda Yaşam Koçu Sertifikası alabileceksiniz.

 

Yaşam Koçluğu Eğitimine Nasıl Katılabiliim?

Yaşam Koçluğu Eğitimi'ne 2 adımda kolayca kaydolabilirsiniz.

1- "Hemen Al" butonuna basın, daha sonra " Sepeti Görüntüle"  butonundan devam edin.

2- Ödeme Sayfasında sertifika adresinizi ve bilgilerinizi doldurun. Size uygun ödeme seçeneğini seçin ve kurs kaydınızı tamamlayın.

Kayıt sonrası ödemeniz mali işler tarafından alınır. Öğrenci işleri başvurunuzdan bir saat sonra eğitiminizi aktif hale getirir. Ödemeniz sonrası kursa istediğiniz zaman başlayabilirsiniz. Ödemeniz sonrası yaşam koçu olmak için yaşam koçu kursuna istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

 

 • Yaşam Koçluğu Eğitimi Konu Başlıkları

Yaşam Koçluğu Eğitimi Ana Konu Başlıkları

 1. BÖLÜM : KOÇLUĞA GİRİŞ
 2. BÖLÜM : KOÇLUK SEANSI SÜRECİ
 3. BÖLÜM : MESLEK OLARAK KOÇLUK
 4. BÖLÜM : YÜZYÜZE KOÇLUK VAKA ÇALIŞMALARI
 5. BÖLÜM : FİNAL SINAVI

 

 • Yaşam Koçluğu Eğitimi Nasıl Yapılıyor?

Her bir eğitim programı kendine özgü bir müfredata sahiptir. Bu müfredata göre eğitimler bireysel öğrenme hızına göre devam eder. Dersler interaktif sunum ve dökümanlarla desteklenir. İstediğiniz zaman derslere girebilirsiniz. Koçluk Eğitimi: Yaşam Koçluğu Eğitimi 60 saatlik bir eğitimdir.

Yaşam koçu olmak için eğitime istediğiniz zaman erişebilirsiniz. Koçluk eğitimleri arasında yaşam koçu önemli bir yere sahiptir.

Koçluk eğitimi süresi içerisinde dilediğiniz gün ve saatlerde uzaktan eğitim sistemine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak eğitiminizi alabilirsiniz.
İnternete bağlı bir cihaza (telefon, tablet, bilgisayar vs.) sahip olmanız yeterlidir. Yaşam koçluğu eğitimleri internet olan her yerden erişilebilir durumdadır.
Sertifika sınavı, eğitimin bitiminde internet ortamında online sınav sistemi üzerinden yapılır. Sınava girme zamanını kendiniz belirlersiniz
Yaşam koçluğu eğitimini dilediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz. Sınavda başarılı olamadığınız durumlarda tekrar girme hakkınız bulunmaktadır.
Sınav ve kurs tekrarı, sertifika ve kargolama gibi ek bir ücret asla alınmamaktadır. Başlangıçta eğitim ücretini bir kere ödemeniz yeterlidir.

 

 • Yaşam Koçluğu Ne Zaman Başlıyor?

Eğitimlere dilediğiniz zaman başlayabilir, ara verebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Eğitim bitiş tarihini öğrenme hızınıza göre kendiniz belirlersiniz. Daha sonra sertifika adımına geçmiş olursunuz.

 

 • Enstitü Mezunu Nasıl Olurum?

Eğitim programını başarıyla tamamladığınız takdirde Enstitü Mezunu olmaya hak kazanırsınız. Sertifika almış katılımcılarımız T.C kimlik numaraları üzerinden sorgulama yapabilirler. Ayrıca işverenleri tarafından da sertifikalarınız doğrulanabilir niteliktedir. Yaşam koçu olmak adına sertifikanız büyük öneme sahip olacaktır.

 

 • Yaşam Koçu Sertifikası Hakkında

Örgün (Sınıf içi eğitim) eğitimler sonunda verilen sertifikanın aynısını aldığınız için üzerinde "Uzaktan Eğitim" yazmamaktadır.
Başarılı katılımcılarımıza iş hayatlarında destek olmaktayız. Yaşam koçluğu sertifikası ile beraber alınan özel referans mektubu sayesinde rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız.

 • Fiziki sertifika veya sınav ücreti gibi ek bir ücret asla alınmamaktadır. 
 • Kargo ücreti Boğaziçi Enstitüsü tarafından karşılanır.
 • Sertifika üzerinde uzaktan eğitim yazmamaktadır.
 • Tüm sertifikalar uluslararası, özel ve devlet kurumlarında geçerlidir.

 

 • Yaşam Koçu Sertifikası Ücretsiz mi?

Evet,  Enstitü'ye kayıtlı katılımcı tek seferlik eğitim ücretini ödemesi yeterlidir. Enstitü, öğrenci yararını gözettiği için yaşam koçu sertifikası ve kargo masraflarını kendisi karşılamaktadır. Kayıt işlemini eğitim sayfasında ki "Hemen AL" butonundan devam ederek yapabilirsiniz. Yaşam koçu sertifikası fiyatı Boğaziçi Enstitüsü tarafından karşılanmaktadır. Siz sadece alacağınız kursa para ödersiniz.

Bireysel özgürlük alanlarında, yaşamın normlarının dışına çıkarak kendi öz benliğini tamamlamaya çalışan insanlar, hayatlarının akışını da sürekli olarak pozitif yöne çevirmek ister. 

Günlük rutinler nedeniyle yaşanan aksamalar ve stres kaynakları ise kimi zaman farkındalıkların körelmesine kimi zaman ise istenilen yönün aksine hareket etmeye neden olur.

Oysa insan doğası gereği topluluk içerisinde en yoğun öğrenme sürecini tamamlar ve zihinsel gelişimini de içerisinde bulunduğu toplumun yeterliliklerine borçludur. Yapılan araştırmalarda, büyük ailelerde ilgi ile büyüyen çocukların zihinsel gelişim süreçlerinin, yalnız büyüyen akranlarından çok daha ileri düzeyde olduğunu ortaya koyar.

Fakat modern toplum içerisinde yalnızlaşan bireyler, dijital dönüşümle birlikte kendilerine daha fazla mecra ve bu mecralarda daha fazla "arkadaş" buluyor olmalarına rağmen yalnızlık çekmektedir. 

İnsan, varlığı gereği temel ihtiyaçlarını karşıladıktan sonra kendini gerçekleştirmek üzere adım adım ilerler ve yaşam boyu süren bu macerada her zaman destek ve yardıma ihtiyaç duyar.

Sahip olunanlara karşı yaşanan körleşme, konfor alanında güçlü hissetme, var olan süreci yönetmek ya da gelecek kaygısıyla erteleme insanların üzerinde belirli oranda baskı oluşmasına neden olurken kişinin kendi potansiyelinin açığa çıkması için alınan yardıma "koçluk" adı verilir. 

 

YAŞAM KOÇU NEDİR?

Bireylerin yaşamsal farkındalığını artırmak ve dilediği her alanda maksimum potansiyeli bulmasını sağlamak için yani farklı bir deyişler kendini gerçekleştirmesi için gerekli olan profesyonel yardımı aktarır. 

Fransızca bir kelime olan Coach’tan Türkçe’ye "Koç" olarak tercüme edilen kelime; “bir yerden bir yere taşıma” anlamına gelmektedir. 

Dünyanın hemen her yerinde ilk olarak spor takımlarının çalıştırıcı ve yöneticileri için kullanılan koç tanımı, zaman içerisinde hayatın birden fazla alanında "geleceği" netleştirmek amacıyla bireylere yardımcı olan mentorlar için de kullanılmaya başlanmıştır. 

Mevcut durum ile istenilen yaşam arasındaki bağların kurulmasında yardımcı olan yaşam koçları, zihinsel bir gelişim ve mental bariyerlerin aşılarak üretimin güçlendirilmesinde rol oynamaktadır. 

Bireylerin değişimleri ve dönüşümlerine ilişkin yaklaşımlar 1939 yılında bilim insanlarının yaptıkları araştırmalar sonrasında literatüre girerken modernleşme ile birlikte hızla değişen yaşam koşulları arasında manevi bir boşluk hisseden hemen her bireyin başvurduğu bir alan olmuştur. 

Rutinleşen melankoli ve ben neslinin adaptasyon sorunlarıyla birlikte dijitalleşmeyle hayatımıza giren yapay zekâ modellemelerinin beynimiz üzerinde bıraktığı negatif etkilerde, elbette günlük yaşamımızda gerçekleştirmek istediğimiz başarıları da gölgelemektedir. 

Yaşama mücadelesinin getirdiği bu kaçınılmaz stres, toplumun da olaylar karşısında soğukkanlılığını yitirmesine neden olmakla birlikte, takım çalışması gerektiren alanlarda lider pozisyonda bulunanları da zor durumda bırakmaktadır.

Özellikle eğitim hayatında ve çalışma yaşamında binlerce kişi, 1990’lı yıllarda ilk olarak ABD’de meslek haline gelen ve ülkemizde de hem örgün eğitim kurumlarında hem de özel eğitim programlarında yerini alan koçluk eğitimine başvurmaktadır. 

Eğitim ile birlikte "Yaşam Koçu" unvanı alan bireyler danışanlarına hizmet sunmaya başlarken, bu alanda uzmanlaşarak, sınırları belirlenmiş durumlarda mesleğini sürmek isteyenler için Koçluk Eğitimi devreye girmektedir. 

 

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ NEDİR?

Türkiye’de bir meslek olma statüsü kazanan Yaşam Koçluğu Eğitimi, bu alanın ilk basamağında genel olarak hizmet sunan bireylerin istedikleri alanda uzmanlaşmasını sağlamaktadır. 

Davranışçı, Çözüm/Sonuç Odaklı, Bilişsel – Davranışsal, Spiritüel ve Integral Koçluk gibi uluslararası platformlarda da kabul gören alanlarda uzmanlaşmak isteyen bireylerin tercih ettiği Yaşam Koçluğu Eğitimi ile siz de dilediğiniz alanda kısa sürede hizmetlerinizi genişletebilirsiniz. 

Boğaziçi Enstitü bünyesinde yer alan Yaşam Koçluğu Eğitimi ile hem alanında uzman kişilerin deneyimlerinden yararlanabilir hem de mesleki kariyerinizi bir adım ileriye taşıyabilirsiniz. 

ÖNİZLE - Yaşam Koçluğu-1. Bölüm 1. Ders

Yaşam Koçluğu-1-

YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİM MATERYALLERİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ: YAŞAMA KOÇLUĞU EĞİTİMİ

ÖNİZLE - Yaşam Koçluğu 1. Bölüm 5. Ders

Yaşam Koçluğu-5-

Kurum

Boğaziçi Enstitüsü

Boğaziçi Enstitüsü

 • 4.89 Eğitimci Puanı

  info@istanbulbogazicienstitu.com

  Eğitim Hayallerinizi Gerçekleştirir

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.89 Puan
  Toplam : 18 Yorum

  • %94
  • %0
  • %6
  • %0
  • %0
  4.89

  Eğitim Puanı

  Eğitim Değerlendirmesi : 4.89 Puan
  Toplam : 18 Yorum
  • %94
  • %0
  • %6
  • %0
  • %0

  {{dil.yorumlar}}

  {{yrm.yazar}}

  {{yrm.baslik}}

  {{yrm.yorum}}

  Boğaziçi Enstitüsü : {{yrm.cevap}}
  {{dil.yorum_ekle}}

  • {{dil.oylama_sorusu}}

    999.00 TL
  599.00 TL